SILVER & METAL / Silver / Milk can 6936059
nr 693 6059
MILK CAN
G. Möllenborg, silver, 1853, height: 16, förgylld insida, weight: 236 g,
G. Möllenborg, silver, 1853, höjd: 16, förgylld insida, vikt: 236 g
1700
SEK 1500
Monday April 18 2011
at 18:53:05
18/4 18:24:32
1.400 kr
18/4 18:48:05
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver